Trump zapakował się w kącie

Piątkowy atak na Syrię był podnoszącym na duchu ruchem

Posted 8 miesięcy temu zaktualizowany Wiadomości ze świata, updated 8 miesięcy temu.

Marek image
Mężczyzna
2,008 Wejść

Donalda Trumpa po tym, jak pochwalił się swoimi pociskami na Twitterze, powiedział senator Wirginii, Richard Black. Powiedział RT, że Trump nie wygrałby aprobaty Kongresu, gdyby o to poprosił.

Trump zdecydował się ominąć Kongres,

Rysując gniew niektórych z jego partii republikańskiej, ponieważ nie miał najmniejszej szansy na wygłoszenie poparcia, by rozpocząć wojnę, powiedział senator RP z Republiki Południowej Afryki Richard Black.

"Było bardzo jasne, co zdarzyło się pod prezydentem Obamą, że Kongres nie będzie [zatwierdzał strajku wojskowego] Kiedy ludzie mieli okazję usłyszeć głos, nie ma mowy, by zatwierdzili atak na Syrię", powiedział Black .

W sierpniu 2013 r., Krótko po rzekomym ataku chemicznym w ghańskiej Syrii, ówczesny prezydent USA Barack Obama ogłosił, że w odpowiedzi na incydent poprosi o zgodę Kongresu na użycie siły przeciwko syryjskiemu rządowi. Jednak odpowiednia ustawa nigdy nie minęła Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, a Obama "odłożył" głosowanie w Kongresie, gdy stało się oczywiste, że nie zdobył wystarczającej liczby głosów. Zgodnie z liczeniem bicza przez ThinkProgress w tamtym czasie tylko 42 członków 416 w Izbie Reprezentantów wskazało, że zdecydowanie lub prawdopodobnie staną po stronie Obamy.

BBC Wiadomości

South China Morning Post

Wiadomości BBC

"Jeśli pamiętasz, pod rządami prezydenta Obamy, premier udał się do legislatury i został odrzucony, a oni odmówili wejścia, a to miało donośny wpływ na Stany Zjednoczone", powiedział Black, dodając, że w tym momencie stało się jasne, że ten sam wniosek nadal będzie przegrywał z prawodawców w przyszłości.

Niezależnie od tego, czy Trump naprawdę chciał sprowadzić pociski na Syrię, czy nie, odciął swoje własne drogi ucieczki, tweetując, że "ładne i nowe i" inteligentne "pociski są już w drodze.

"Myślę, że do pewnego stopnia prezydent, poprzez niektóre z jego tweetów, wpakował się w kąt i musiał coś zrobić, ale na szczęście wybrał najlepszą opcję, jaką mógł, co było bardzo ograniczonym atakiem". senator powiedział RT.

"Zachód nie miał zaufania do winy Syrii, tylko do władzy"
Zarówno przed, jak i bezpośrednio po skoordynowanych atakach na Syrię, Waszyngton, Paryż i Londyn powtórzyli, że byli pewni, że syryjski rząd zaatakował cywili w Doumie bronią chemiczną 7 kwietnia. Godzinę przed wystrzeleniem pocisków Departament Stanu USA powiedział, że "Damaszek był winien" bardzo wysokiego poziomu zaufania ". Następnie Biały Dom cytował media społecznościowe, Richard Black twierdził, że te zarzuty, bez poparcia faktów, są mniej godne zaufania.

"Nie mają żadnej pewności siebie, mają tylko siłę, by po prostu zaatakować," powiedział Black, zauważając, że USA twierdzą, że są równie pewni w przypadku Iraku, gdzie nie znaleziono żadnej broni masowego rażenia.

"Oni zawsze mają pełne zaufanie, ale nigdy nie mają dowodu". Sprawa z powodu winy Syrii jest tak słaba, że ​​rozpadłaby się pod właściwym dochodzeniem, wierzy Black. "Jeśli próbowałeś oskarżyć Syrię o to w legalnym sądzie, nigdy nie uzyskałbyś skazania".

Link do orginalnego artykułu RT NEWS

CBS News

międzynarodowa reakcja na ataki w Syrii


Twoja reakcja?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
Komentarze 0

keyboard_arrow_up