W warszawie komuna czuje sie bardzo dobrze

Dekomunizacja w Warszawie ? To bzdura, komuna czuje się bardzo dobrze.

Posted 7 miesięcy temu zaktualizowany Polska, updated 7 miesięcy temu.

dziennikarzobywatelski image
Mężczyzna , Lives in Polska
86 Wejść

1. Totalitaryzm w Warszawie według sędziów. Skandal

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił dziś zarządzenia zastępcze wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery dotyczące zmian nazw 13 ulic w Warszawie w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. W poniedziałek uchylił zaś zarządzenia dotyczące 12 ulic.

Oto lista patronów, w których obronie stanął dziś sąd. Nazwijmy to po imieniu: sędzia Danuta Kania stanęła po stronie totalitaryzmu i wrogów niepodległej Polski ( pogrubione). Miały być nazwiska według wnioskodawców napisane poniżej komunistów.

Józef Balcerzak

- od 1925 działał w Komunistycznej Partii Polski i lewicowych Związkach Zawodowych Robotników Budowlanych, od 1932 członek Komitetu Dzielnicowego Komunistycznej Partii Polski Warszawa Powązki. W latach 1940–1941 współorganizator i czołowy działacz Stowarzyszenia Przyjaciół ZSRR, a następnie Związku Walki Wyzwoleńczej. Redagował pismo "Młot i Sierp".

miał być :

Stanisław Kasznica

- ostatni komendant główny Narodowych Sił Zbrojnych. W armii gen. Tadeusza Kutrzeby walczył w bitwie nad Bzurą, spod Kutna przeszedł do Warszawy, bronił stolicy. Za walki te odznaczony został Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari

Natalia Gąsiorowska

- w 1918 wstąpiła do Komunistycznej Partii Polski. Po II wojnie światowej pracowała w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR w Warszawie (1956-1959) oraz była przewodniczącą Rady Naukowej Pracowni Historii Stosunków Polsko-Radzieckich PAN. Brała udział m.in. w Zjeździe Nauczycieli Radzieckich w Moskwie (1930)

Miał być :

Władysław Pobóg-Malinowski
- porucznik artylerii Wojska Polskiego, historyk. porucznik artylerii Wojska Polskiego, historyk. Autor wielu prac z zakresu najnowszej historii Polski, pisanych częściowo pod pseudonimem Julian Woyszwiłło.

Związek Walki Młodych
- polska komunistyczna organizacja młodzieżowa, posiadająca grupy bojowe, utworzona przez byłych członków Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, OMS „Życie” oraz Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej „Spartakus”. Stanowił młodzieżową przybudówkę Polskiej Partii Robotniczej, realizującą priorytety sowieckiej racji stanu – jej podporządkował swoją taktykę propagandową i realizowane akcje, w tym akcje zbrojne. Po wojnie współuczestniczył w tworzeniu i obronie systemu „władzy ludowej” – m.in. bojówki ZWM brały udział w tłumieniu młodzieżowych demonstracji antykomunistycznych w grudniu 1945 r. w Łodzi oraz w kwietniu 1946 r. w Szczecinie i napadach na chłopów w związku z przymusowym ściąganiem kontyngentów.

Miał być :

Andrzej Romocki "Morro"
instruktor harcerski, harcmistrz, żołnierz Szarych Szeregów, kapitan Armii Krajowej, dowódca 2. kompanii „Rudy” batalionu „Zośka”.

Antoni Parol
- W latach 1936–1938 działał w Komunistycznej Partii Polski. Od września 1939 członek działającej na warszawskim Żoliborzu grupy „Młot i Sierp”. Od stycznia 1942 był członkiem Polskiej Partii Robotniczej i żołnierzem Gwardii Ludowej.

Miał być :

Józef Sawa-Caliński
- jeden z dowódców konfederacji barskiej, bohater poematów Juliusza Słowackiego. Wzbudzał podziw swoimi brawurowymi akcjami.

Mieczysław Ferst
- działacz komunistycznego Związku Walki Wyzwoleńczej, członek Gwardii Ludowej.

Miał być :

ks. Władysław Gurgacz
- jezuita, uczestnik podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Kapelan Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Zamordowany przez UB
 
Mały Franek (Franciszek Zubrzycki)
- działacz ruchu robotniczego i komunistycznego ruchu oporu w czasie II wojny światowej, dowódca pierwszego oddziału partyzanckiego Gwardii Ludowej. Według IPN służył w organizacjach stalinowskich, a jego akcje partyzanckie miały charakter głównie propagandowy i nie podjęto w ich czasie żadnych działań antyniemieckich.

Miała być :

Danuta Siedzikówna "Inka"
- sanitariuszka 4. szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie 5 Wileńskiej Brygady AK. Zamordowana w wieku 18 lat przez UB

Bolesław Gidziński
- działacz komunistyczny, oficer Gwardii Ludowej. W wieku 18 lat wstąpił do Komunistycznej Partii Polski. W latach 1940-1941 działał w Stowarzyszeniu Przyjaciół ZSRR, a następnie w komunistycznym Związku Walki Wyzwoleńczej (ZWW).

Miał być :

Marek Nowakowski
- wybitny pisarz, przedstawiciel małego realizmu, publicysta. Był uczestnikiem protestów przeciwko wprowadzeniu w 1976 zmian do Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Aresztowany w 1984

Jan Szałek
- członek Komunistycznej Partii Polski, żołnierz Gwardii Ludowej, po wojnie w PPR.

Miała być :

Olga Johann
- psycholog, socjolog i nauczyciel akademicki, działaczka samorządowa, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy

Antoni Kacpura
- kolporter i agitator w Komunistycznej Partii Polski. W 1920 został aresztowany za działalność komunistyczną i osadzony na 9 miesięcy na Pawiaku. W 1942 wstąpił do PPR i Gwardii Ludowej.

Miał być :

Stefan Melak
- dziennikarz, działacz opozycyjny okresu PRL, przewodniczący Komitetu Katyńskiego. Kierował głośną konspiracyjną akcją ustawienia 31 lipca 1981 w tzw. Dolince Katyńskiej na Cmentarzu na Powązkach w Warszawie pierwszego w Polsce „Pomnika Katyńskiego”

Zygmunt Modzelewski
- działacz komunistyczny,  od 1918 w Komunistycznej Partii Robotniczej Polski, minister spraw zagranicznych w latach 1947–1951, od 1952 do 1954 członek Rady Państwa.

Miał być :

Jacek Kaczmarski
- legendarny bard pierwszej Solidarności oraz opozycji okresu stanu wojennego, pieśniarz i poeta

Henryk Jędrzejewski
- działacz socjalistyczny, przed wojną organizator antyklerykalnego Czerwonego Harcerstwa TUR, po wojnie w PZPR

Miał być :

rtm. Zbigniew Dunin-Wąsowicz
- dowódca wojskowy, rotmistrz Legionów Polskich. Zginął 13 czerwca 1915 roku, prowadząc szarżę pod Rokitną na czele szwadronu liczącego 63 ułanów.

 

Z całego serca życzę W-wie i wszystkim dużym miastom, żeby nadchodzące wybory samorządowe wygrała prawica. Idiotyzmy totalnych nie mają żadnego innego przesłania poza negacją obecnego rządu i złośliwością wobec ludzi,którzy na nich głosowali. Myślę,że nawet nie tyle im chodzi o zachowanie znaków komuny ( bo wiedzą że to już nieodwracalna przeszłość) ile o działanie anty-władzy na każdym kroku : zwalczają bo się boją. Odpowiedzialności której chcą uniknąć... Upodlają samych siebie w sposób totalny.

Kasta komunistycznych kacyków nazywająca siebie sędziami broni komunistycznych zdrajców i agentów Moskwy i I o zgrozo wzywa na pomoc sędziów z USA, kraju, który przez dziesięciolecia walczył z komunizmem i kraju zaciekle zwalczanego przez komunistycznych sędziów. Komunistyczni sędziowie, których dzieci dzisiaj pracują w sadach za nic innego jak za współpracę z USA skazywali na śmierć polskich patriotów. A pani Hilarie Bass niech się dobrze zastanowi, zanim stanie w obroni potomków komunistycznych zbrodniarzy w sędziowskich togach. A swoją drogą, ci w amerykańskiej ambasadzie w Warszawie to już całkiem zgłupieli, jeżeli nie potrafią odróżnić polskich patriotów, którzy przez lata z narażeniem życia wspierali USA od tych, dla których USA były zaciekłym wrogiem. Mając do wyboru zwolenników gen Kuklińskiego i ludzi Moskwy stawali po stronie pachołków Moskwy.

 


Twoja reakcja?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
Komentarze 0

keyboard_arrow_up