Facebook w dalszym ciągu kradnie twoje dane osobowe. Do jakiego celu je wykorzysta ?

Jak Facebook ciebie okrada ?

Posted 6 miesięcy temu zaktualizowany Polska, updated 6 miesięcy temu.

dziennikarzobywatelski image
Mężczyzna , Lives in Polska
524 Wejść

1. Facebook kradnie twoje dane osobowe.

Facebook w dalszym ciągu kradnie twoje dane osobowe ! Twoje dane są zagrożone !

Portal Facebook posiada, jak podaje prasa, wielomilionowych użytkowników w samej tylko Polsce. Posiadają oni swoje strony zakładają portale tematyczne. Pisałem  w swoich materiałach o tym jak ten najbardziej popularny portal społecznościowy , którego właścicielem jest amerykański Żyd penetruje środowiska patriotyczne i narodowe w Polsce. Pisałem jak administratorzy tego portalu wpływają na nastroje w kraju – blokując komentarze i strony patriotów a propagując strony lewackie czy LGBT.

Teraz zaprezentuję mechanizm w jaki sposób podstępnie i zaplanowanie ten portal kradnie twoje dane personalne. Mechanizm jest prosty. Publikujesz materiał na swojej stronie Fb i chcesz go opublikować - przekazać innej osobie lub osobom. Twoja aktywność wówczas wzbudza zainteresowanie administratorów Fb. Blokują oni twoją stronę wysyłając komunikat, o treści informującej że ktoś próbował włamać się na twoją stronę prosząc jednocześnie o identyfikację twojej osoby by chronić twoje dane. Wówczas nieświadomie i szybko niemal odruchowo przesyłasz im swój numer telefonu, fotografię i wiele innych danych o które poproszą.

Jest to już według prawa inwigilacja twojej osoby. Inwigilacja pełna ponieważ przesyłasz im o sobie wszystko co zechcą chcąc odzyskać swoje konto. Nazywam te działania delikatnie „ inwigilacja” za twoją zgodą ? Ale czy na pewno zgodą ? Nikt ciebie nie informuje co się z tymi danymi dzieje, kto je przetwarza i w jakim celu ? Pamiętajmy, że w całej Polsce to są miliony Polaków.

Zadaję także pytania czy Służby Ochrony Państwa – wiedzą o tych działaniach Facebooka i jakie kroki zapobiegawcze w tym względzie poczyniły !

Nie dajmy się zmanipulować nie wiadomo komu i w jakim celu. Pamiętaj twoje dane są prawnie chronione Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych -Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Facebook prezentuje zagrożenie odkryciem kolejnych skandali jako element wkalkulowanego ryzyka związanego ze zwiększonymi po ostatniej aferze nakładami na bezpieczeństwo i analizę treści w serwisie.Mimo to już wcześniej spółka ujawniła, że ze względu na luki w jej systemie potencjalnie wszyscy jej użytkownicy mogli paść ofiarą pewnych form kradzieży danych.

Przewidywane dalsze skandale mają dla Facebooka dodatkowe znaczenie ze względu na wchodzące w życie 25 maja 2018 roku postanowienia unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, które nakłada na firmy odpowiedzialność finansową do 4 proc. ich rocznego przychodu. Na razie Facebook wprowadził nowe zasady użytkowania i zmiany w ustawieniach prywatności. A także zmiany, w wyniku których 1,5 mln użytkowników zostanie wyjętych spod postanowień RODO.

Nadspodziewanie dobre wyniki finansowe Facebooka przywróciły inwestorom wiarę w firmę, przesłaniając ich wcześniejsze obawy związane z ujawnionym 16 marca wyciekiem danych nawet 87 milionów użytkowników do brytyjskiej firmy Cambridge Analytica. Wyciek doprowadził do gwałtownego spadku notowań Facebooka i zmusił przedstawicieli firmy do złożenia wyjaśnień m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jeszcze w maju szef Facebooka Mark Zuckerberg ma stanąć przed Parlamentem Europejskim.

Mimo dobrych wyników firmy w raporcie kwartalnym Facebooka dziennikarze CNBC dopatrzyli się ukrytego na 46. stronie ostrzeżenia: 

"Spodziewamy się, że odkryjemy i ogłosimy kolejne przypadki niewłaściwego wykorzystania danych użytkowników lub innych niepożądanych działań ze strony podmiotów trzecich. Możemy również zostać poinformowani o podobnych zdarzeniach lub działaniach przez media lub inne podmioty trzecie" - napisano w dokumencie kierowanym do inwestorów.

Masz swoje konto - konta na Facebooku, pamiętaj iż to twoje dane osobowe nie są tam bezpieczne. Skąd wiesz do jakiego celu Żydowski portal je wykorzysta ? UWAŻAJ !

Pamiętaj ,że istnieje Polski odpowiednik Facebooka to Polfejs.com. Tam twoje dane są bezpieczne.


Twoja reakcja?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
Komentarze 0

keyboard_arrow_up